FIFA 19 İNCELEME

Oyuncuların beklediği an geldi. FIFA 19 resmi olarak tanıtıldı.
Dün akşam gerçekleşen E3 2018 basın konferansında gün EA Sports'un günüydü. 21.00'da başlayan konferansta EA Sports yeni haberlerini tüm dünyaya sundu. İşte EA Sports tarafından tanıtılan FIFA 19...
Yılların PES - FIFA kapışması her sene kullanıcıların isteklerine göre farklılık gösteriyor, kullanıcılar galiplerini kendi beğendikleri oyuna göre veriyorlardı. Ancak bu kapışmanın bu seneki kazananı belli. FIFA, PES'e fark attı.
Geçtiğimiz günlerde aldığımız haberle PES 2019'da Şampiyonlar Ligi'nin bulunmayacağı duyurulmuştu. Buda oyuncuları epey üzdü. Ancak FIFA, Şampiyonlar Ligi dahil birsürü lig ile birlikte duyuruldu. Oyunun tanıtım videosuda yayınlandı. Yani FIFA 19 bomba gibi geliyor.
Dün akşam yapılan E3 2018 basın konferansında EA Sports kısa bir süreliğine FIFA 18'i ücretsizhale getirdiğini duyurdu. Ardından mutlu bir haber veren EA Sports, FIFA 19'u resmi olarak duyurdu.
FIFA'nın yeni oyunu beraberinde birçok yeniliğide getiriyor. Oyuna eklenen Kick Off modu ile Rank sistemi eklendi. Bu sayede arkadaşlarınıza karşı meydan okumalar gerçekleştirebileceksiniz.

Bilinen bir başka özellik ise Real Player Motion özelliği. Real Player Motion özelliği ile oyuncuların gerçek hayattaki hareketleri oyuna aktarıldı. Yani gerçekçiliğe dikkat edildi.


FIFA 19, Electronic Arts'ın resmi E3 basın toplantısında resmi olarak duyuruldu ve yeni özellikleri tanıtıldı. Popüler oyun serisinin yeni girişi PS4, Xbox One, Nintendo Switch ve PC'ye gelecek. Oyun 28 Eylül'de tüm platformlarda piyasaya sürülecek, ancak Champions Edition paketini ön sipariş ederseniz herkesten üç gün önce oyuna erişebilirsiniz.


EA Play ayrıca FIFA 19'un UEFA Champions League lisansına sahip olacağını duyurdu. Bu haberin özellikle Konami'nin PES için UEFA lisansını kaybetmesi ardından duyulması FIFA'nın oyuncu tabanını büyütecek. Bir önceki oyun FIFA 18 de 2018 Wolrd Cup lisansını almıştı, yani FIFa 19'un piyasayı ele geçireceğini söyleyebiliriz.
Sadece bunlarla kalmayan EA, FIFA 19 ile birlikte Active Touch System'i de tanıttı. Bu sistem sayesinde kontroller çok daha duyarlı ve akıcı olacak, ayrıca oyuncuların eşsiz karakterleri çok daha belirgin olacak.


Diğer yeni bir özellik ise Dynamic Tactics. Bu sistem ise maç öncesi birden çok oyun planı hazırlamanızı sağlayacak. Ayrıca bu taktikleri maç sırasında değiştirmek D-Pad tuşlarına atanarak çok daha kolay hale getirilmiş durumda.

Diğer yeni bir özellik ise, şutlarında daha fazla kontrol isteyen oyuncular için Timed Finishing özelliği. Eskiden olduğu gibi tek bir tuşla şut atmak yerine isterseniz bu özelliği açarak tuşa ikinci kez bastığınızda top ayağınızdan çıkıyor, bu da hedef ve isabet değerlerini sizin ellerinize geçmesini sağlıyor. EA bu özellik ile daha fazla risk alarak daha büyük ödüller kazanmak isteyen oyuncuları hedefliyor.


Şampiyonlar Ligi lisansını alan FIFA 19, bu senenin spor alanındaki en gözde oyunu olacak gibi duruyor. Oyun beraberinde getirdiği yeniliklerle birlikte 28 Eylül tarihinde oyun piyasasına giriş yapacak.Tabi oyunun en çok merak edilen kısmı ise fiyatı. Fiyat konusunda bu sene kullanıcılar üzülecek gibi duruyor. Keza bir önceki oyun olan FIFA 18'e baktığımızda fiyatları oldukça anormal duruyor.
FIFA 18 şuanda %50 indirim ile originde satılıyor. Fiyatları ise versiyonlarına göre 79TL, 168TL ve 237TL olarak değişiyor. Durum böyle olunca Şampiyonlar Ligi ile birlikte gelen FIFA 19'un fiyatlarının minimum 300TL olması bekleniyor.
Tabi yaz sonunda FIFA 18 fiyatlarına bir indirim gelirse yeni oyunun fiyatıda biraz düşebilir. Ancak fiyatların düşeceği maksimum seviyeyi 270TL olarak düşünüyorum. Yani oyun yeniliklerle birlikte gelirken cepleride epey yakacak.
Görünüşe göre Fifa 2019 bomba gibi geliyor. FIFA 19, 300TL üzerinde bir fiyata satışa sunulursa satın alır mısınız? Düşüncelerinizi yorumlarda belirtebilirsiniz.
FIFA 19 İNCELEME FIFA 19 İNCELEME Reviewed by gamesever on Haziran 12, 2018 Rating: 5

Hiç yorum yok